خدمات روبنایی روستای دهنه سر
خدمات روبنایی و کاربری ورزشی و تفریحی

خدمات روبنایی روستای دهنه سر


  کاربری آموزشی:

 • روستای دهنه سر دارای ۱ مرکز آموزشی ابتدایی است که در سال ۱۳۴۲ تاسیس شده است و فاقد مدارس راهنمایی و آموزشی متوسطه است. تعداد ۴۵ نفر دانش آموز در ۵ مقطع ابتدایی و تعداد ۱۴ دانش آموز در مقطع پیش دبستانی می باشد.
  بهداشتی و درمانی:

 • روستای دهنه سر از خانه بهداشت برخوردار است. این مرکز بهداشت در سال ۱۳۶۳ احداث گردید. خانه بهداشت روستا با تعداد ۳ پرسنل به روستاییان خدمات رسانی می کنند. حوزه خدمات رسانی خانه بهداشت تنها برای روستای دهنه سر می باشد. همچنین در محوطه روستای دهنه سر ۳ واحد سرویس بهداشتی وجود دارد.
  فرهنگی و مذهبی:

 • روستای مورد مطالعه تنها دارای یک باب مسجد است. این مسجد در بهار ۱۳۹۰ بازسازی و بنای جدیدی نیز برای مسجد درنظر گرفته شده است.
  کاربری ورزشی و تفریحی:

 • روستای دهنه سر دارای یک زمین ورزشی است که در سال ۱۳۶۲ بنا گذاشته شده است. البته این روستا در سالهای قبل از انقلاب نیز دارای زمین ورزشی بوده است که در سالهای بعد مکان آن تغییر داده شده و تا کنون نیز از آن استفاده می شود. به علاوه به همت شورا و دهیاری روستا مسابقات قایق سواری در روستا برگزار
  میگردد. همچنین احداث پارک بازی کودک در حاشیه اسکله قایق رانی در قسمت غربی روستا شروع شده است. این پارک اولین پارک کودک در روستای دهنه سر و روستاهای همجوار می باشد.
  کاربری تجاری:

 • روستای دهنه سر شیجان دارای انواع خدمات تجاری از جمله بقالی، نانوایی، قهوه خانه و …. می باشد. همچنین روستا دارای فروشگاه تعاونی و پخش فرآورده های نفتی است. روستای دهنه سر دارای واحد پرورش اردک و پرورش دام می باشد. همچنین واحد مرغداری صنعتی در قسمت غربی روستا در حال احداث است. البته قابل ذکر است که ساخت این مرغداری برای روستای هدف گردشگری به نوعی جزء تهدیدات محسوب می گردد. نزدیکی این واحد مرغداری به روستا باعث ایجاد آلودگی محیط روستا و ایجاد بوی نامطبوع در فضای روستا خواهد گردید و استشمام بوی بد برای گردشگران نامطلوب خواهد بود.
  کاربری رفاهی – تفریحی:

 • روستای دهنه سر دارای یک واحد رستوران و یک واحد تغذیه فروشی است. همچنین این روستا دارای یک کلوپ برای بازی بیلیارد می باشد. اما فاقد انواع خدمات رفاهی – تفریحی از جمله هتل، پلاژ، مهمانسرا و … است. البته قابل ذکر است که سرمایه داران خصوصی اقدام به خرید زمینهای روستا، به قصد ساختن واحدهای پذیرایی و اقامتی نموده اند.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code